kombinin bari azaliyor, kombinin suyu sifirlaniyor

kombinin suyu azaliyor

Kombi alanında yıllardır hizmet sunan bir firma olarak bu sayfayı oluşturmamızdaki sebep Kombi Basıncı Düşüyor sorunu yaşayan tüketicilerimizin konu hakkında bilgi sahibi olabilmesidir. Kombi basıncının düşmesinin temel sebepleri hakkında gereken bilgilerin tümüne sayfamız sayesinde ulaşabileceğiniz den emin olabilirsiniz. Konuya değinecek olursak sizlere bu bilgileri sunmakta yarar vardır: Evet kombiler basıncı düşüren cihazlardan  dır. Yalnız önemli olan bu basıncın ne kadar sürede bir düştüğü ya da kombi suyunun ne kadar sürede bir azaldığıdır.

Kombi basıncı eğer ayda bir düşüyor ise bu durumda kombiniz de sorun yok demektir. Çünkü kombiler sıcak su için sürekli olarak kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan suyun da belirli aralıklarda düşmesi normaldir. Sürekli Kombi Basıncı Düşüyor ise (mesela bu zaman dilimi günde birkaç kez ya da haftada dört beş kez) bu durumda yapmanız gereken teknik açıdan destek almaktır. Sizleri kombi neden su eksiltir konusunda bilgilendirelim. Bu tür durumları yaşamamak için tek tavsiyemiz kombinize bakım yaptırmanızdır. Bakımı yapılan kombilerin genleşme tankının havası da normal değerde kalmaktadır. Çünkü bakım esnasında genleşme tankının havası eksik ya da bitmiş görülürse hava basılmaktadır.

Genleşme tankının havasının bitmesi yani kombi bakımının ihmal edilmesi Kombi Basıncı Düşüyor durumlarının yaşanılmasına etmendir.  Ayrıca sorun genleşme tankının contasının delinmesinden de kaynaklanabilir. Bununla birlikte tesisatta var olan kaçak da kombi barı azalıyor gibi sorunları sizlere yaşattırabilir. Kombi Teknik Servisi bu konuda deneyimli olduğumuz için sizleri bilgilendirdik. Önemli olan ise soruna yerinde müdahale etmek, sorunun kaynağı konusunda tespit yapıldıktan sonra net bilgiler verebilmektir. Bunun için de Kombi Servisi olarak bizleri tercih edebilirsiniz.

Kombinin Basıncı Azalıyor